Středočeský kraj

Středočeský kraj se nachází ve Středních Čechách, odkud získal svůj název. Kraj se rozděluje na 12 okresů, z nich dva se vztahují k Praze, kde je nejvyšší hustota zalidnění. V okolí se nachází mnoho hradů a zámků, ale také krásná příroda. Z hradů a zámků můžete navštívit třeba druhý nejznámější hrad v ČR Karlštejn, dále pak Loket, Točník, Žebrák, Okoř, Křivoklát, Hořovický zámek nebo Nelahozeves. Pokud jsou Vám už okoukané, tak proč se na Karlštejn nebo Konopiště nepodívat ze vzduchu z balónu?

Zažijte třeba středověk v kempu Malešov, kde Vás čeká ubytování ve stanech a středověká kuchyně používající pouze suroviny, které tu byly již od pradávna, ale v moderní formě na talíři. To všechno Vás čeká pod Malešovskou tvrzí ze 14. století. Jediné místo, kde zažijete středověk v moderní luxusní formě. V okolí je mnoho možností výletů, třeba chrám sv. Barbory v Kutné hoře ze seznamu UNESCO. O kousek dál můžete zajet do Poděbradech, do lázeňského městečka, na Poděbradský zámek, kolonádu, lázeňské oplatky a samozřejmě nesmíte zapomenout natočit si minerálku z jednoho v pramenů. NA jídlo si pak zajděte do restaurace se skvělým interiérem Cucina nebo hned vedle do Café Oliver. Jen pár kilometrů vedle se nachází město Nymburk, jehož symbolem jsou jeho cihlové hradby, gotický kostel sv. Jiljí nebo si zajděte na náměstí podívat se na renesanční radnici a morový sloup a na jídlo pak do bistra Na staré poště.

Naopak na západ od Prahy si zajeďte určitě do Lán, které proslavil T. G. Masaryk, první prezident Československé republiky. Nachází se zde Masarykovo muzeum, jeho hrob, kde byl pohřben i s manželkou a samozřejmě Lánský zámek, který od té doby až dodnes využívají prezidenti země jako jedno ze svých sídel. Zámek není přístupný veřejnosti, ale můžete si zajít k hlavní bráně a podívat se na hradní stráž či si posedět na kávě na zahrádce u Masarykova muzea s výhledem právě na zámek. Když už budete na cestě po stopách Masaryka, tak se zastavte na vlakovém nádraží ve Stochově, kde Vám na požádání ukáží prezidentský salonek, odkud Masaryk cestoval. Také v Rakovníku se nachází Masarykovo muzeum a nádherné náměstí. V Lužné zase najdete muzeum Českých drah, kde se nachází staré lokomotivy, nákladní a osobní vozy. Pokud máte chuť na vietnamskou, tak zajděte do MyMy restaurace nebo na českou kuchyni do Šalandy.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.