Plzeňský kraj

Plzeňský kraj je svojí rozlohou třetí největší kraj, ale má druhou nejnižší hustotu obyvatelstva. Nachází se zde minimum středně velkých měst. Rozděluje se na 7 okresů, s tím, že 3 z nich jsou součástí krajského města Plzeň.

Kraj je proslavený hlavně výrobou Bohemia Sekt ve Starém Plzenci a plzeňským pivovarem Prazdroj, který je největším výrobcem piva v Česku a také největším exportérem do zahraničí. Ať už jste milovník piva či nikoliv, tak návštěva pivovarského muzea a prohlídka pivovaru určitě stojí za to.

Pokud byste dávali přednost hradům a zámkům, tak těch je v kraji stovky. Můžete začít návštěvou gotického vodního hradu Švihov nebo třeba krásného zámku Zbiroh, kde se můžete dokonce i ubytovat. Pokud raději použijete trochu své fantazie, tak zavítejte na zříceninu hradu Rabí, kde si můžete představovat, jak to tu kdysi vypadalo. Dalšími historickými památkami, které se mohou stát cílem Vašeho výletu, jsou Kladrubský klášter a Klášter Plasy.

I přírody je tu spousta pro milovníky hikingu, čerstvého vzduchu a výhledů z množství zdejších vrcholů. Do kraje zasahuje Národní park Šumava, který je s rozlohou přes 68 000 ha největší se všech 4 národních parků v České republice. V oblasti se nachází kromě rašelinišť a lesů i ledovcová jezera. Mezi dvě nejkrásnější jezera patří Čertovo jezero ve tvaru půlkruhu a Černé jezero, které je nejen největší jezero na Šumavě, ale také v celé ČR. Poté se můžete zajet podívat na Šlovický vrh, kde žijí divocí koně, na naučnou stezku rašeliništěm Podkovák nebo třeba na zatopený lom Okrouhlák vedle Hradišťského kopce.

Až Vám po všech těch procházkám vyhládne, tak můžete zavítat na pizzu do Pizzeria Da Pietro nebo na českou klasiku do Srdcovka Corso přímo v centru Plzně kousek od náměstí Republiky. Pak Vám na seznamu nesmí chybět návštěva Papírny v Plzni. Tato továrna proměnila své prostory na moderní kavárnu a klub, kde se také příležitostně konají výstavy. Když už budete mít pocit, že jste viděli v Plzni vše, tak proč se na ni nepodívat ještě z jiného úhlu a to z koše balónu.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.