Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj nebo taky Severní Morava na jejíž rozloze se rozprostírají oblasti Jeseníky, Opavské Slezsko, Moravské Kravařsko, Ostravsko, Těšínské Slezsko, Beskydy – Valašsko – čistý vzduch, pohádkové kraje, architektonické klenoty, zvyky a tradice, technické rarity…to vše je zde k naleznutí.

Jeseníky – Tak jak Češi mají svoji Sněžku, tak Moraváci mají svůj Praděd. Začátkem 20. století zde postavili rozhlednu, ale vzhledem k nevhodnému stavebnímu materiálu, který byl velmi nestabilní …rozhledny samovolně ubývalo a ubývalo až byla celá „zmizelá“, tudíž už ani nedošlo k plánované rekonstrukci.

Zajímá Vás historie, Československo a 2. světová válka? Pokud ano tak pevnosti u Darkoviček nedaleko Hlučína v oblasti Opavské Slezsko, je místo, které nesmíte vynechat. Bunkry vystavěné za první republiky měly sloužit k obraně Československa proti nacistickému Německu…kdo ví, jak by to dopadlo, nebýt Mnichova…

Staré hutě, doly, historie a bohatství první republiky…zažijte Ostravsko! Nikdy nekončící zábava. Univerzitní město, spoustu věcí, které může člověk v tomto 3. největším městě ČR zažít.

Panenská příroda, kouzlo malebných Beskyd, spoustu typů na výlety, relaxačních balíčků a zážitků. Nejvyšší hora Lysá hora měřící 1323 metrů je nesporně dominantou této oblasti. Opět z její výšky můžete dohlédnout až na skalnaté štíty Vysokých Tater.

Rodinný dům Zikmunda Freuda, Rozhledna Velký Javorník, Technické muzeum Tatra Kopřivnice, Pustevny, to jsou jen jedny z mnoha zajímavých míst, které by měl turista navštívít.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.