Královéhradecký kraj

Nejznámější doménou Královohradeckého kraje bude určitě Safari park Dvůr Králové. S největším chovem afrických zvířat v Evropě patří mezi nejkrásnější Evropské ZOO vůbec. Chcete se stát ošetřovatelem zvířat, sládkem v Safari pivovaru, nebo se chcete jen prost projít po Safari a podívat se tak třeba do zákulisí…to vše se pro vás může stát realitou.

Tento kraj poskytuje nesčetnou škálu možností, proto pojďme se tady zaměřit jen na některé z nich, které určitě stojí za to vidět. Adršpašské skalní město patří mezi nejvyhledávanější přírodní jev u nás a díky tomu, že je to mimo jiné domov mnoha ohrožených zvířat, patří do CHKO Broumovsko.

Zajímají vás památky? Hospitál Kus. Unikátní národní památka ze 17. století. Prohlídka vás zavede do historie baroka, uvidíte tvorbu českého sochaře Matyáše Bernarda Brauna a v neposlední řadě navštívíte České farmaceutické muzeum.

Za přírodou vyrazíte do Krkonoš a to třeba na Stezku korunami stromů. Neopakovatelný zážitek…doslova se projdete od kořenů do korun stromů, kde na vás bude čekat velkolepý pohled na okolní krásu Krkonoš.

Dominantou Krkonoš je bezesporu Sněžka, se svými 1603metry nejvyšší hora ČR. Další turisticky oblíbené lokality jako je Špindlerův mlýn, Luční bouda, Janské Lázně, Obří důl, Rozhledna Hnědý vrch to vše jsou zajímavé tipy na výlety v okolí Sněžky a Krkonoš.

Český ráj je z dalších dominant tohoto kraje. Prachovské skály disponuje třemi turistickými okruhy a jeden z nich je dokonce určen pro kočárky, což můžou někteří velmi ocenit. Naleznete zde spoustu tipů na výlety, za památkami, muzea a galerie…prostě chuť všeho druhu.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.